Strona główna Celebryci Piotr Cugowski — wiek, kariera, żona, dzieci i życiorys

Piotr Cugowski — wiek, kariera, żona, dzieci i życiorys

by Oska

Piotr Cugowski to ceniony polski muzyk, wokalista i współzałożyciel zespołu Bracia, który od lat kształtuje polską scenę rockową. Artysta jest znany nie tylko z działalności zespołowej, ale także z bogatej kariery solowej oraz udziału w popularnych programach telewizyjnych.

Kim jest Piotr Cugowski?

Piotr Cugowski to polski muzyk, wokalista i współzałożyciel zespołu Bracia, członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Swoją profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku, kiedy to wraz z bratem Wojciechem założył zespół Bracia. W trakcie swojej wieloletniej działalności wydał z grupą sześć albumów studyjnych, takich jak „Dzieci Wszystkich Gwiazd”, „Fobrock”, „A Tribute to Queen”, „Kolędy”, „Zapamiętaj” oraz „Zmienić zdarzeń bieg”. Artysta występuje również solowo i współpracował z wieloma wybitnymi polskimi muzykami, w tym z Markiem Radulim, Ewą Małas-Godlewską, Martyną Jakubowicz, Bogusławem Mecem, Janem Borysewiczem, Sewerynem Krajewskim oraz Adamem Sztabą. Jego głos można usłyszeć w licznych projektach muzycznych, filmowych oraz telewizyjnych, w tym jako trenera w programach „The Voice of Poland” oraz „The Voice Senior”.

Piotr Cugowski wiek — ile ma lat?

Piotr Cugowski urodził się 5 października 1979 roku w Lublinie. Obecnie ma 46 lat.

Piotr Cugowski — Instagram

Piotr Cugowski prowadzi profil na Instagramie (@piotrcugowski_official), gdzie na bieżąco dzieli się kulisami pracy zawodowej i codziennego życia z obserwującymi.

Piotr Cugowski pochodzenie i rodzice

Piotr Cugowski urodził się w Lublinie. Jest synem Krzysztofa Cugowskiego, legendarnego wokalisty zespołu Budka Suflera.

Piotr Cugowski wykształcenie

Piotr Cugowski kształcił się w szkole muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Piotr Cugowski kariera

W czasach szkoły średniej Piotr Cugowski współpracował z zespołami In Tenebris oraz Tipsy Train. W 1997 roku rozpoczął profesjonalną karierę, zakładając z bratem Wojciechem zespół Bracia. W 2002 roku zdobył główną nagrodę na Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu „Jednego serca”. W 2005 roku nagrał polskie wersje piosenek do filmu Disneya „Kurczak Mały”. W 2007 roku współpracował z orkiestrą Adama Sztaby przy akcji „Partnerska rodzina” oraz był jurorem w programie „MTV Rockuje!”. W 2009 roku nagrał interpretację utworu „Dirty Diana” do filmu „Kochaj i tańcz”. W 2011 roku wystąpił z Jonem Lordem, wykonując „Pieśni Ocalenia”. W 2013 roku nagrał z Anią Wyszkoni utwór „Syberiada” do filmu „Syberiada Polska”. W 2014 roku był współproducentem albumu „Kill the King” projektu WAMI. W 2019 roku pełnił funkcję trenera w dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”, a w 2021 roku został trenerem w trzeciej i czwartej edycji „The Voice Senior”.

Piotr Cugowski najważniejsze albumy

Do najważniejszych albumów studyjnych wydanych z zespołem Bracia należą: „Dzieci Wszystkich Gwiazd” (2003), „Fobrock” (2005), „A Tribute to Queen” (2008), „Kolędy” (2009), „Zapamiętaj” (2009) oraz „Zmienić zdarzeń bieg” (2013).

Piotr Cugowski nagrody i osiągnięcia

W 2002 roku zdobył główną nagrodę na Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze. W 2009 roku był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Wokalista Roku. Jego album „Zmienić zdarzeń bieg” uzyskał status platynowej płyty.

Piotr Cugowski żona / związek

W latach 2008–2021 był żonaty z dziennikarką Elizą Tokarczyk.

Piotr Cugowski dzieci

Z małżeństwa z Elizą Tokarczyk ma syna, Piotra (ur. 2011).

Piotr Cugowski ciekawostki

Piotr Cugowski brał udział w wielu akcjach charytatywnych, m.in. nagrał piosenkę „Moja planeta” na płytę „Czarodzieje uśmiechu” (2010) wspierającą Fundację Ronalda McDonalda. Wielokrotnie uczestniczył również w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wspierał inicjatywy na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym.

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Cugowski
  • https://www.piotrcugowski.pl/
  • https://adria-art.pl/nasi-artysci/335/piotr-cugowski?srsltid=AfmBOor-ycVH7eIXq961X5_khiJKgD8R3fq7BlWO2_PJQmFPf5mAehD3
  • https://www.instagram.com/piotrcugowski_official/
  • https://adria-art.pl/nasi-artysci/335/piotr-cugowski?srsltid=AfmBOoqCHW_XhUEklsQ2rLQEd3G-4TMG413fJ5PPL6Ww1SmfwKeqsrRa
  • https://open.spotify.com/artist/7j0xL5yHtCB484L5XqVspF
  • https://www.filmweb.pl/person/Piotr+Cugowski-195237

Polecane artykuły

Polecane artykuły